MEDALE MŁODZIKÓW NA MISTRZOSTWACH POLSKI W ŁUCZNICTWIE

U podnóża Łysej Góry w Zawadce wiosce graniczącej z Wadowicami, zamieszkałej przez 800 mieszkanców  w dniach 14-16.o9.12 r rozegrane zostały II Mistrzostwa Polski Młodzików w łucznictwie. W Zawadce działa powstały 15 grudnia 2000 roku klub łuczniczy  ULKS Sokole Oko Zawadka, który był współorganizatorem mistrzostw. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba uczestników.

Miło jest nam poinformować, że w gronie 242 zawodniczek i zawodników bardzo dobrze zaprezentowały się nasze zawodniczki i zawodnicy, którzy z Mistrzostw wracają z 5 medalami.

Ubiegłoroczny wicemistrz Polski młodzików Kajetan KOTLARZ obronił swój tytuł zdobywając  srebrny medal w konkurencji Ł-B również  srebrny medal na 30 m i brązowy na 50 m.

Srebrny medal w konkurencji zespołowej zdobył zespól w składzie :
1. Kajetan KOTLARZ – 653 pkt,
2. Maciej NIEDŹWIEDŹ – 630 pkt,
3. Kacper TRĘBIŃSKI – 599 pkt,
4. Mateusz NYCZ -598 pkt.

Brązowy medal również w konkurencji zespołowej zobyły nasze dziewczyny w sładzie:
1. Weronika MIKULSKA – 671 pkt,
2. Anna FUTYMA – 658 pkt,
3. Malwina SNOWARKA – 614 pkt,
4. Julia MOCZKO – 586 pkt.

Bardzo blisko podium była Weronika MIKULSKA, która przegrała brązowy medal na 40 m 4 punktami a na 20 m 3 punktami i ostatecznie została sklasyfikowana w konkurencji Ł-B na 6 miejscu.

Rewelacyjnie spisał się Maciej NIEDŹWIEDŹ , który w konkurencji Ł-B sklasyfikowany został na 7 miejscu. Blisko pierwszej dziesiątki była Anna FUTYMA sklasyfikowany ostatecznie na miejscu 11.

Poniżej przedstawiamy wyniki uzyskane przez naszych reprezentantów :

Nie obyło się bez degustacji popularnych kremówek, którymi organizator poczęstował wszystkich uczestników zawodów. Nasi zawodnicy tak rozsmakowali się w kremówkach, że w Rynku w Wadowicach zaspokoili swój apetyt degustując i kupując na „wynos” popularne ciastka o których wspominał papież Jan Paweł II.

Już 30 września br. W Ścinawce Sr. Finał Ligi Młodzików i wielki rewanż za Mistrzostwa Młodzików.

Trzymamy kciuki.