SUKCESEM ZAKOŃCZYŁY SIĘ ZMAGANIA NA XXVIII OOM W PODNOSZENIU CIĘŻARÓW

W dniach 8-10.07.2022 odbyły się finały XXVIII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY w podnoszeniu ciężarów . Gospodarzem zawodów był Agros Zamość. UKS Talent Wrocław reprezentowało pięcioro zawodników :

 

* Zuzanna FOJTAR

Nasze „MALEŃSTWO”  z 4 kilogramową niedowagą , zaliczając 6 podejść, bijać rekordy życiowe : 24 kg w rwaniu, 33 kg w podrzucie i 57 kg w dwuboju zajmuje XII miejsce w kategorii wagowej do 49 kg.

 

* Nikola MOJSA

Ustanawiając trzy rekordy życiowe : rwanie 46 kg, podrzut 58 kg i oczywiście w dwuboju 104 kg IV zawodniczką w kategorii wagowej do 49 kg Jest potencjał i II klasa sportowa, która daje przepustkę do startu w MISTRZOSTWACH POLSKI SENIOREK.

 

* Magdalena JAGUŚ

Po 9 miesiącach ciężkiej pracy w nowym sporcie, Magda melduje się w elicie zawodniczek w kategorii wagowej do 59 kg. Wynik 45+62 = 107 kg jaki uzyskała pozwolił na zdobycie miejsca tuż za podium. Tylko stres przeszkodził w uzyskaniu lepszego rezultatu. Zaliczenie 3 podejść i pobicie rekordu w podrzucie świadczy o dużym potencjale i odporności psychicznej zawodniczki.

* Natalia WIECHOWSKA

Po serii czwartych miejsc, wreszcie medal.   Po pasjonującej walce Natalia, brązową medalistką OOM w kategorii wagowej do 71 kg. Zaliczając 53 kg w rwaniu, 71 kg w podrzucie z wynikiem 124 kg, wyprzedziła IV zawodniczkę aż o 6 kg. Ten wynik w kategorii do 64 kg to norma na II klasę sportową. Natalii startowała w kategorii wagowej do 71 kg z  1,3 kg nadwagi więc w najbliższym starcie nie powinno być problemu z jej uzyskaniem.

 

* Olivier GÓRSKI

To najbardziej emocjonujący start. Nasz zawodnik był bardzo blisko medalu. Startując w kategorii wagowej do 89 kg, po fantastycznej walce i rekordach życiowych ostatecznie uplasował się na IV-miejscu. Po rwaniu z trzecim zawodnikiem przegrywał 4 kg, wiec w ostatnim podejściu w podrzucie zaatakował  ciężar 135 kg który dałby 237 kg w dwuboju i III miejsce. To 5 kg więcej od zawodnika znajdującego się na III miejscu, który już zakończył start.   Niestety do zaliczenia podejścia brakło niewiele.

 

Wyniki naszych reprezentantów przedstawiamy w tabeli poniżej:

tabela

 

 

Wielkie gratulacje za ambicie i emocje.

Zapraszamy do galerii.

Zdjęcie główne

Możesz również polubić…