WIKTORIA DZIELENDZIAK MULTIMEDALISTKĄ HALOWYCH MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W ŁUCZNICTWIE

                W dniach 19-20.03.2022 r. w Dąbrowie Tarnowskiej  71 zawodników i 89 zawodniczek rywalizowało o medale HALOWYCH MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH w łucznictwie.  W tym gronie znalazła się 7 naszych reprezentantów.

Znakomicie spisały   się nasze panie, które w pasjonujących , wygranych pojedynkach  z KS Leśnik  Poznań 5:3, UKS Tramp Jarosław 5:1 i ULKS Grot Zabierzów 6:2  i  przegranym   finale z LKS Łucznik Żywiec 2:6 ostatecznie zajęły 2 miejsce.  Nasz zespół wystąpił w składzie  :

  • CIESIELCZUK Marta,
  • DZIELENDZIAK Wiktoria,
  • DZIERKA Anna,
  • SIKOŃ Milena.

W tej samej konkurencji zespół męski : BOSGAERD Jim Ryan , KOMÓREK Wiktor i SMARDZ Maciej sklasyfikowany został na 13 miejscu.

W konkurencji mikstów  z 11 pozycji po klasyfikacjach nasza dwójka DZIELENDZIAK Wiktoria   i BOSGAERD Jim Ryan zdobyła brązowy medal. W 1/8 nasz mikst wygrał z wyżej notowanym (6 po klasyfikacjach) mikstem z  Prudnik  5:3 i  w 1/4 Agrosem z Zamościa  5:4.  W pojedynku o wejście do finału przegraliśmy z mikstem z Żywca.

                W konkurencji indywidualnej  3 nasze zawodniczki zakwalifikowały się do 1/16. DZIELENDZIAK Wiktoria z  3, SIKOŃ Milena  z 18 i DZIERKA Anna z 19 pozycji.  Trzeci już kolejny medal o barwie brązowej  stał się łupem naszej liderki   Wiktorii. W pierwszym przejściu cała trójka zanotowała zwycięstwa. W 1/8 DZIERKA Anna  i SIKOŃ Milena przegrały z późniejszymi medalistkami. Ania z  Wiktorią brązową  a Milena ze srebrną medalistką . Ostatecznie Milena i Ania poprawiły swoje pozycje po kwalifikacjach i zajęły odpowiednio 15 i 16 miejsce.

Warto zaznaczyć, że Wiktoria po pierwszej serii strzał była najlepsza  z wynikiem 272 pkt a Ania DZIERKA z wynikiem 264 pkt zajmowała 6 miejsce.

Poniżej w tabeli pokazujemy wyniki uzyskane przez naszych reprezentantów :

 

Gratulujemy i dziękujemy za walkę i emocje.

 

Możesz również polubić…