LXVI MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W ŁUCZNICTWIE – BRĄZOWY KAJTEK                                                                                                                                                                                               
66 MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW w łucznictwie rozegrane w Zamościu w dniach 04-06.08.2017 r zgromadziły na starcie 110 zawodniczek i zawodników z 24 klubów. W roku ubiegłym w Krakowie o medale rywalizowało 128 zawodników. W 2015 roku w Żywcu startował 141 ( 72 mężczyzn i 69 zawodniczek). Komentarz zbyteczny.

Nasza 5 osobowa reprezentacja spisała się bardzo dobrze. Zdobywając 21 pkt.  zajęliśmy 7 miejsca klubowo. Dorobek punktowy i miejsce pewnie byłoby wyższe, gdyby niezrozumiała absencja Darii OSIPCZUK. W ostatniej chwili zrezygnowała z udziału w mistrzostwach  pozbawiając w ten sposób swoje koleżanki, możliwości rywalizowania w konkurencji zespołowej kobiet. Rewelacyjnie natomiast w zawodach spisała się Anna FUTYMA, która z 19 miejsca po kwalifikacjach, gdzie ustanowiła rekordy życiowe zajęła 6 miejsce. Ania w eliminacjach dzielnie walczyła o wejście do strefy medalowej. W decydującym pojedynku przegrała 4 do 6 z Małgorzatą MACIĄGOWSKĄ późniejszą wicemistrzynią Polski. Równie dobrze spisał się Maciej NIEDŹWIEDŹ. Ósmy po kwalifikacjach ostatecznie  sklasyfikowany na wysokim 7 miejscu. W pojedynku o wejście do strefy medalowej Maciej przegrał  z Piotrem STARZYCKIM późniejszym brązowym medalistą mistrzostw. Duże nadzieje wiązaliśmy z Kajetanem KOTLARZEM, który „wystrzelał” brązowy medal na odległości 90 m i po kwalifikacjach zajmował 6 miejsce. Niestety mimo dwóch wolnych przejść nie uporał się w 1/16 z Janem SALICKIM z którym przegrał 1 do 7 i ostatecznie zajął jeszcze punktowane 21 miejsce.

Miejsca pozostałych naszych zawodników poniżej w tabeli.

                                                                                                                                                                                               

W konkurencji ZORWA zespół mężczyzn w składzie Kajetan KOTLARZ Maciej NIEDŹWIEDŻ, Maciej NYCZ zajął 6 miejsce a mikst Anna FUTYMA i Kajetan KOTLARZ sklasyfikowany został na 12 miejscu.

Panu Adamowi PAZDYCE życzymy szybkiego powrotu do zdrowia

                         Gratulujemy

Możesz również polubić…