MŁODZICY I MŁODZICZKI TALENTU NA PODIUM MISTRZOSTW POLSKI


                                                                                                                                       

            MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW w ŁUCZNICTWIE, które odbyły się w Głuchołazach w dn. 13-14.09.14 r. kolejny raz udowodniły, że z łuku zaczyna strzelać więcej dziewcząt niż chłopców.Ogółem w Mistrzostwachudział wzięło 123 młodziczki       i 120 młodzików. W tym gronie znalazła się nasza 16 osobowa reprezentacja.

          Wspaniale zaprezentowali się nasi młodzicy:

 I zespól w składzie: Bartosz BĄTKIEWICZ, Maciej FUTYMA, Antoni KOZŁOWSKI, Grzegorz NYCZ, który  nie miał sobie równych w rywalizacji drużynowej     i sięgnął po prymat w kraju.

II zespół zajął wprawdzie 8 miejsce ale do 3 miejsca zabrakło niewiele. Maciej JĘDRZEJEWSKI , Adam SKWIERTIAŃSKI i Michał ZAKRZEWSKI przegrali z 3 zespołem tylko 65 punktów co w przeliczeniu na 432 strzały jakie oddali w konkursie jest różnica minimalną.

                                                                                                          

Indywidualnie też przywieźliśmy medale :

O 3 miejsce w klasyfikacji Ł2B tj. suma pkt. 2×40 m  i 2x20m m do końca rywalizował Grzegorz NYCZ z Antonim KOZŁOWSKIM. 1 słownie jednym punktem wygrał Grzegorz, który uzyskał 1340 pkt. Antek zajął 4 miejsce. Maciej FUTYMA sklasyfikowany został na 12, Maciej JĘDRZEJEWSKI na 19, Bartek BĄTKIEWICZ na 20 Michał ZAKRZEWSKI 32 i Adaś SKWIERTIAŃSKI na 43 miejscu.

Antek w konkurencji 2×40 m z wynikiem 660 pkt. zajął 2 a Grzesiek na 2×20 m „wystrzelał” 3 miejsce.

                                                                              

 

Starsze koleżanki naszych młodzików Joanna GUTT, Kalina GUZIK, Marta SMOLAK i Magda POŁOŻYNSKA odrobiły stratę 58 pkt. z pierwszego dnia zawodów       i wyprzedziły zawodniczki z JARU KIELNAROWA o 39 pkt. i zajęły 3 miejsce drużynowo.

                                                                                                                    

Indywidualnie 8 miejsce zajęła Marta SMOLAK. Rewelacyjnie strzelała Joanna GUTT, która „wystrzelała” rekord życiowy i walnie przyczyniła się do zdobycia 3 miejsca w klasyfikacji zespołowej. Marta POŁOZYŃSKA zajęła 26 a Kalina GUZIK 34 miejsce.

Wśród młodzików starszych reprezentowała nas dwójka zawodników Kacper PUCHALSKI, który zajął 24 i Mikołaj WEBER sklasyfikowany na 32 miejscu.

Wyniki uzyskane przez młodziczki i młodzików starszych przedstawiamy w tabeli poniżej :

                                                                                

Nie zawiodły młodziczki w osobach: Barbara SAWICKA Julia TESYNA, Joanna WAŁĘSA. Dla Julii i Joanny to pierwsze tak poważne zawody, mimo krótkiego stażu dzielnie radziły sobie ze stresem i „ wystrzelały 9 miejsce zespołowo.

Indywidualnie najwyżej sklasyfikowana została Barbara SAWICKA bo na 22 miejscu. Joanna WAŁĘSA zajęła 33 a Joanna TESYNA 64 miejsce.

                                                                             

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy wspaniałej postawy                      i godnego reprezentowania klubu.

Zapraszamy do galerii:
http://galeria.ukstalent.pl/main.php?g2_itemId=93521

Możesz również polubić…