OBRONILI TYTUŁ MISTRZOSTW POLSKI W ŁUCZNICTWIE

W gościnnej Dąbrowie Tarnowskiej w dniach 16-17.02.2013 roku z udziałem 101 zawodniczek i zawodników walczono o medale XXVII Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Łucznictwie.

Klub nasz reprezentowany był przez 3 zawodniczki i 4 zawodników. Cała siódemka wraca z medalami. Najcenniejszy, złoty wywalczył zespół juniorów w składzie :
• Michał GREC,
• Dawid MALICKI,
• Paweł MARZEC,
• Piotr PAJĄCZEK.

W 1/4 nasz zespół pokonał Zryw Dobrycz 226 do 209. W pojedynku o finał spotkał się ze Stellą Kielce. Rywal był bardzo wymagający i dopiero baraż 29 do 27 rozstrzygnął rywalizację na nasza korzyść. Finał z Obuwnikiem Prudnik to zmieniając e się prowadzenie. Po 3 rundach przegrywaliśmy aż 5 punktami. Ostatecznie w 4 rundzie zespół z Prudnika nie wytrzymał „ciśnienia” i straty zostały odrobione z nawiązką. Ostateczny wynik 222 do 221 dla Talentu.

Dużą niespodziankę sprawiły nasze juniorki, które zdobyły srebrny medal Mistrzostw. Nasz zespół w składzie :
• Anna HUK,
• Hanna JAROSZ,
• Adrianna TRZEBIŃSKA.
w drodze po medal pokonał zespół z Żywca 202 do 195 by w finale ulec Marymontowi Warszawa 216 do 198.

W mikscie Anna HUK i Paweł MARZEC zajęli ostatecznie 5 miejsce. Szkoda bo w rywalizacji o medale uzyskali najlepszy wynik Mistrzostw 153 pkt.

Indywidualnie Anna HUK wywalczyła brązowy medal, Adrianna TRZEBIŃSKA zajęła 9 miejsce a Hanna JAROSZ 36.

Wśród juniorów na 5 miejscu sklasyfikowany został Michał GREC, Dawid MALICKI na 6, Piotr PAJACZEK na 16 a Paweł MARZEC na miejscu 25.