HISTORYCZNE MEDALE ZAWODNIKÓW TALENTU NA XXVII HALOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW W ŁUCZNICTWIE OLIMPIJSKIM

 

Węgierska Górka Była miejscem zmagań najlepszych juniorów i młodzieżowców w łukach olimpijskich, którzy w dniach 02-04.03.12 r. walczyli o tytuły Halowych Mistrzów Polski. Obu kategoriach wiekowych startowało 148 zawodniczek i zawodników.

Rewelacyjnie spisali się nasi reprezentacji, którzy po wspaniałym występie na HMP Seniorów w Dąbrowie, z Węgierskiej Górki przywieźli grad medali : 2 złote , 1 srebrny i 1 brązowy , wygrywając klasyfikację medalową mistrzostw.

Historycznym wydarzeniem nie spotykanym na Mistrzostwach Polski był udział 4 naszych zawodników w 1/2 finałów. Ostatecznie Paweł MARZEC w pojedynku o złoty medal pokonał Michała GRECA, a Dawid MALICKI Piotra PAJĄCZKA. Tak więc „Wszystkie” medale w konkurencji indywidualnej juniorów zawisły na piersiach naszych zawodników. Ten spektakularny wyczyn zawodników z jednego klubu nie miał miejsca w dotychczasowej historii Mistrzostw Polski.

Równie udanie wymieniona czwórka wystąpiła w rywalizacji zespołowej, zdobywając pierwsze miejsce w Polsce po drodze ustanawiając rekord Polski wynikiem 231 pkt na 240 możliwych do zdobycia.

Odnotować należy 4 miejsce naszego miksta Anny HUK i Pawła MARCA oraz 12 miejsce miksta Hanny JAROSZ i Dawida MALICKIEGO . Indywidualnie Anna HUK sklasyfikowana została na 22 a Hanna JAROSZ na 23 miejscu.

Bardzo wysoko bo na 5 miejscu został sklasyfikowany nasz jedyny młodzieżowiec Piotr BURCHART.

PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY KLSYFIKACJĘ MEDALOWĄ MISTRZOSTW

                                                                                                                                                 

Tak to historyczne wydarzenie opisano na stronie Polskiego Związku Łuczniczego.
Dominacja zawodników Talentu Wrocław
Wydarzeniem bez precedensu Halowych Mistrzostw Polski 2012 jest całkowita dominacja zawodników trenowanych przez Helenę Macherę w UKS Talent Wrocław.

Po zespołowym mistrzostwie Polski seniorów w Dąbrowie Tarnowskiej, osiemnastoletni juniorzy ze stolicy Dolnego Śląska powtórzyli sukces wygrywając mistrzostwo kraju w Węgierskiej Górce, ustanawiając przy tym w finale rekord Polski juniorów – 231 punktów na 24 oddane strzały.

Wreszcie Ci sami zawodnicy w turnieju indywidualnym z Mistrzostw Polski od półfinałów, dzięki wygranym pojedynkom urządzili sobie Mistrzostwa Polski jednego klubu sportowego z Wrocławia, dzieląc trofea i tytuły mistrzów indywidualne między siebie.

Paweł Marzec – Halowy Mistrz Polski Juniorów 2012
Michał Grec – Halowy Wicemistrz Polski Juniorów 2012
Dawid Malicki – Halowy II Wicemistrz Polski Juniorów 2012
Piotr Pajączek – IV zawodnik Halowych Mistrzostw Polski Juniorów 2012

Gratulujemy

Zapraszamy do galerii:
http://galeria.ukstalent.pl/main.php?g2_itemId=68626

Protokół zawodów:
http://archery.pl/newsy/36/791/file_622.pdf

Możesz również polubić…