Worek medali dla Pielgrzymki i Legnicy

 

W dniu 2.10.2010 na torach łuczniczych wrocławskiego Talentu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska „Open” w Łucznictwie. Na starcie stanęła cała czołówka najlepszych zawodników z Dolnego Śląska na czele z aktualnym Mistrzem Polski Seniorów Piotrem Burchartem z UKS Talent Wrocław.
W zawodach uczestniczyło 45 najlepszych zawodników z 6 klubów dolnośląskich m.in. OSŁ Strzelec Legnica, UKS Talent Wrocław, GLKS Unia Pielgrzymka, KS Piast Nowa Ruda, KS Bobry Jelenia Góra, UKS Tatar Legnickie Pole. W kategorii łuków bloczkowych na starcie nie pojawili się zawodnicy KS Dolnoślązak , wobec czego wszystkie tytuły przypadły zawodnikom OSŁ Strzelec Legnica. Na starcie zabrakło również czołowych zawodników UKS Talent ( juniorów młodszych ), którzy w tym terminie walczyli o Finał Pucharu Polski w odległym o 700 km Supraślu.
W kategorii mężczyzn rundę kwalifikacyjną wygrał zawodnik Uni Pielgrzymka Rafał Wojtkowiak wynikiem 305 punktów wyprzedzając zawodnika OSŁ Strzelec Legnica Michała Gomoliszka 292 pkt.
i zawodnika UKS Talent Wrocław Piotra Burcharta. Wśród kobiet kwalifikacje wygrały dwie zawodniczki z Unia Pielgrzymka Adrianna Żurańska 284 pkt i Monika Jurzak 274 pkt na trzecim miejscu uplasowała się zawodniczką KS Piast Nowa Ruda Magdalena Kantorska.
W pojedynkach o medale nie powiodło się zawodnikom UKS Talent Wrocław w walce o złoty medal spotkali się dwaj zawodnicy Unia Pielgrzymka, w którym Rafał Wojtkowiak pokonał swojego kolegę klubowego Adama Jurzaka 6:0. W walce o brązowy medal zawodnik OSŁ Legnica Janusz Mateusz pokonał zawodnika UKS Talent Jakuba Kozłowskiego 6: 4. Aktualny Mistrz Polski Piotr Burchart zajął dopiero 7 miejsce.
Wśród pań Mistrzynią Dolnego Śląska została Magdalena Kantorska KS Piast Nowa Ruda, która w Finale pokonała Adriannę Żurańską 7:3, a w walce o brązowy medal spotkały się dwie siostry bliźniaczki z Uni Pielgrzymka. W rodzinnym pojedynku brązowy medal przypadł Monice Jurzak, która zwyciężyła Anię Jurzak 6:2. W łukach bloczkowych pod nieobecność zawodników z Dolnoślązaka Wrocław wszystkie tytułu indywidualne i drużynowe przypadły dla zawodników OSŁ Strzelec Legnica.
W konkurencji mikst w kwalifikacjach prowadził mikst Unia Pielgrzymka A. Żurańska i R Wojtkowiak, jednak po pojedynkach zajęli trzecie miejsce. Wśród 16 mikstów klubowych po zaciętej walce wygrał rodzinny mikst Unia Pielgrzymka Monika Jurzak i Adam Jurzak pokonując w finale parę z UKS Talent Piotra Burcharta i Adę Trzebińską.
W strzelaninach drużynowych mężczyzn o mistrzostwie Dolnego Śląska zadecydował 1 punkt 180 : 179 Unia Pielgrzymka pokonała OSŁ Strzelec Legnica. Brązowy medal wywalczył UKS Talent Wrocław.
O tytuł drużynowych Mistrzyń Dolnego Śląska w finale spotkały się zawodniczki Uni Pielgrzymka i KS Piast Nowa Ruda . Zdecydowanie od pierwszej serii prowadziły zawodniczki Unia i wygrały wynikiem 187 : 139 pkt. Brązowy medal przypadł zawodniczką UKS Talent Wrocław , które w pojedynku wygrały z zawodniczkami drugiego zespołu Uni Pielgrzymka wynikiem 138:134 pkt.

Wyniki końcowe mężczyzn – łuki klasyczne

1. Rafał Wojtkowiak GLKS Unia Pielgrzymka
2. Jurzak Adam GLKS Unia Pielgrzymka
3. Janusz Mateusz OSŁ Strzelec Legnica
4. Jakub Kozłowski UKS Talent Wrocław
5. Jakub Maga OSŁ Strzelec Legnica
6. Michał Gomoliszek OSŁ Strzelec Legnica
7. Piotr Burchart UKS Talent Wrocław
8. Piotr Gołębiewski UKS Talent Wrocław

Wyniki końcowe kobiet – łuki klasyczne

1. Magdalena Kantorska KS Piast Nowa Ruda
2. Żurańska Adrianna GLKS Unia Pielgrzymka
3. Monika Jurzak GLKS Unia Pielgrzymka
4. Anna Jurzak GLKS Unia Pielgrzymka
5. Paulina Borowiak GLKS Unia Pielgrzymka
6. Anna Huk UKS Tatar Legnickie Pole
7. Kamila Rybczyńska KS Piast Nowa Ruda
8. Adrianna Trzebińska UKS Talent Wrocław

Wyniki końcowe konkurencji mikst – łuki klasyczne

1. GLKS Unia Pielgrzymka w składzie : a.Jurzak, A.Jurzak
2. UKS Talent Wrocław w składzie : P.Burchart, A.Trzebińska
3. GLKS Unia Pielgrzymka w składzie: R.Wijtkowiak, M.Jurzak

Medaliści zespołowi mężczyzn – łuki klasyczne :

1. GLKS Unia Pielgrzymka w składzie: R. Wojtkowiak, A.Jurzak, R. Paweł
2. OSŁ Strzelec Legnica w składzie : J.Maga, J.Mateusz, M.Gomoliszek
3. UKS Talent Wrocław w składzie: A. Dąbrowski, P. Burchart, P.Pajączek

Medalistki zespołowe kobiet – łuki klasyczne :

1. GLKS Unia Pielgrzymka w składzie : M.Jurzak, A.Jurzak , Adrianna Żurańska
2. KS Piast Nowa Ruda w składzie: M. Kantorska, A. Marszałek, Rybczyńska
3. UKS Talent Wrocław w składzie : M. Banaszewska Dudek, M.Bielska, A.Trzebińska

Medaliści w łukach bloczkowych

1. Bartosz Gorczyca OSŁ Strzelec Legnica
2. Jerzy Dzikowski OSŁ Strzelec Legnica
3. Sławomir Juszczyk OSŁ Strzelec Legnica

Drużynowo trzy medale przypadły zawodnikom OSŁ strzelec Legnica.

W łukach bloczkowych wystartowała jedyna pani aktualna Mistrzyni Polski Juniorek Katarzyna Szałańska, która sklasyfikowana była na 5 miejscu wśród panów.

Możesz również polubić…