UKS Talent Halowym Zespołowym Mistrzem Dolnego Śląska w Łucznictwie


                                                
         W dniu 21.02.2010  w Legnicy odbyły się Halowe  Mistrzostwa Dolnego Śląska „Open” w  Łucznictwie.

Na starcie stanęła cała czołówka najlepszych zawodników z Dolnego Śląska na czele z  Jackiem Prociem OSŁ Strzelec Legnica – olimpijczykiem z Pekinu. W zawodach uczestniczyło 98 zawodników z 10 klubów  m.in. OSŁ Strzelec Legnica, UKS Talent Wrocław, GLKS Unia Pielgrzymka, KS Piast Nowa Ruda, KS Bobry Jelenia Góra, AZS Politechnika Wrocław. Zawody te były generalnym sprawdzianem aktualnej formy zawodników przed Halowymi Mistrzostwami Polski juniorów, seniorów i młodzieżowców, które odbędą się już  w przyszłym tygodniu dla juniorów młodszych  w Bydgoszczy, dla seniorów w dniach 6-7.03 w Zamościu, a dla juniorów

i młodzieżowców w dniach 11-14.03 w Milówce koło Żywca.

       W kategorii mężczyzn rundę kwalifikacyjną wygrał zawodnik OSŁ Strzelec Legnica Jacek Proć 289 pkt  wyprzedzając zawodnika UKS Talent Wrocław Piotra Gołębiewskiego 281 pkt i Dzikowskiego Tomasza 278 pkt OSŁ Strzelec Legnica. Wśród kobiet kwalifikacje wygrały dwie zawodniczki z Unia Pielgrzymka Borowiak Paulina 268 pkt i Żurańska Adrianna 259 pkt , a trzecią zawodniczką była Dolska Stanisława UKS „Victoria Ścinawka. Średnia.

W pojedynkach o medale strzelano nowym systemem ( setowym). W kategorii mężczyzn w pojedynku o złoty medal spotkali się Jacek Proć OSŁ Strzelec Legnica i Piotr Gołębiewski UKS Talent. Pojedynek ten wygrał Jacek Proć 4:0 z zawodnikiem UKS Talent Wrocław. Wśród pań w finale spotkały się zawodniczka OSŁ Strzelec Legnica Strzelczyk Ewa i Borowiak Paulina Unia Pielgrzymka i tu również złoto przypadło dla zawodniczki  Strzelca Legnicy, która wygrała pojedynek z Pauliną Borowiak 4:0.

Emocjonującą walkę rozegrali zawodnicy w strzelaniach zespołowych mężczyzn. Do półfinału zakwalifikowały się po dwa zespoły z UKS Talent i OSŁ Strzelec Legnica .W finale spotkały się zespoły UKS Talent I i I zespół Strzelec Legnicy w który strzelał m.in. Jacek Proć. Pojedynek ten wygrał zespół UKS Talent I, pokonując zespół I Strzelca Legnicy  wynikiem 229:221. Należy podkreślić, że zawodnicy UKS Talent to Halowi Mistrzowie Polski juniorów młodszych z 2009 roku, którzy prezentując wysoką formę bronić będą za tydzień tytułu Halowego Mistrzostwa Polski.

W walce o brązowy medal również brąz przypadł zawodnikom UKS Talent Wrocław , który pokonał II Zespół Strzelca Legnicy 219: 212 . Wśród pań złoty medal zdobyły zawodniczki Unii Pielgrzymka, które wygrały pojedynek z zespołem UKS Talent Wrocław 214:187. Brązowy medal zdobył zespół Piasta Nowa Ruda wygrywając z zespołem UKS Victoria Scinawka Średnia 176:154.

 

Wyniki końcowe mężczyzn – łuki klasyczne

1. Proć Jacek                                       OSŁ Strzelec Legnica

2.  Gołębiewski Piotr                            UKS Talent Wrocław

3.  Dzikowski Tomasz                         OSŁ Strzelec Legnica

4. Malicki Dawid                   UKS Talent Wrocław

5. Borowiak Mateusz                          GLKS Unia Pielgrzymka

6. Gomoliszek Michał                          OSŁ Strzelec Legnic

 

Wyniki końcowe kobiet – łuki klasyczne

1. Ewa Strzelczyk                                  OSŁ Strzelec Legnica

2. Paulina Borowiak                             GLKS Unia Pielgrzymka

3. Puczko Katarzyna                           GLKS Unia Pielgrzymka

4. Żurańska Adrianna                          GLKS Unia Pielgrzymka

5. Dolska Stanisława                           UKS Victoria Ścinawka Średnia

6. Kantorska Magdalena                  KS Piast Nowa Ruda

 

Medaliści zespołowi   mężczyzn:
1. UKS Talent Wrocław                                     w składzie: Piotr Pajączek, Dawid Malicki, Paweł Burchart

2. OSŁ Strzelec Legnica                                     w składzie : Jacek Proć , Maga Jakub, Tomasz Dzikowski

3. UKS Talent Wrocław                                     w składzie: Andrzej Dąbrowski, Piotr Gołębiewski, Piotr Burchart

Medalistki zespołowe kobiet :
1. GLKS Unia Pielgrzymka   w składzie : Paulina Borowiak, Katarzyna Puczko, Adrianna Żurańska

2. UKS Talent Wrocław          w składzie : Maja Banaszewska Dudek, Jarosz Hanna, Bielecka Dominika.

3. KS Piast Nowa Ruda           w składzie: Magda Kantorska, Agnieszka Marszałek, Kamila Rybczyńska

 
Zapraszamy do galerii:
http://galeria.ukstalent.pl/main.php?g2_itemId=46869

Możesz również polubić…