79 MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW W PODNOSZENIU CIĘŻARÓW

W dniach od 19 do 20 września odbyły się w Polkowicach 79 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w podnoszeniu ciężarów połączone z III rundą Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów. W mistrzostwach sklasyfikowano 106 zawodników i 24 kluby. Gospodarzem mistrzostw był Klub Podnoszenia Ciężarów „Górnik” Polkowice. Zawody były szczególne dla klubów Dolnego Śląska z powodu sukcesu, który do tej pory nie miał miejsca. Po raz pierwszy w historii Mistrzostw Polski Seniorów w Podnoszeniu Ciężarów  Dolny Śląsk zwyciężył w klasyfikacji województw.

IX

Sukces ten zawdzięczamy pięciu  dolnośląskim klubom. Oprócz 32 punktów zdobytych przez trzech zawodników  Talentu na historyczny sukces złożyły się punkty KPC „Górnika” Polkowice sklasyfikowanego na  trzecim miejscu w klasyfikacji klubowej  WKS „Śląsk” Wrocław, MAKS „Tytan” Oława i UKSu „Relaks” Oborniki Śląskie.