WITAMY W II LIDZE

W sobotę i niedzielę 9-10 marca 2024 na czterech pomostach w Raszynie, Polkowicach, Sędziszowie Młp. I Policach rozegrane zostały turnieje I rundy ECO HARPOON POLSKIEJ LIGI PODNOSZENIA CIEZARÓW 2024. Do rozgrywek zgłosiło się 17 zespołów. Do 8 zespołów, które w 2023 r startowały w I lidze, po rundzie kwalifikacyjnej dokooptowano 4 zespoły z najwyższymi wynikami.

Nasza drużyna startowała w Polkowicach. Start ten był przetarciem przed MISTRZOSTWAMI POLSKI JUNIORÓW, które odbędą się w Zamościu w dniach 19-21.04.2024 r. gdzie wybiera się nasza „piątka” tj. MOJSA Nikola, PODLIPNA Izabella, SZYMAŃSKA Ariadna, WIECHOWSKA Natalia i GÓRSKI Olivier. Skład uzupełniła powracająca po chorobie ANDREJCZUK Patrycja, która uzyskała najwyższy wynik w zespole.

Na uwagę zasługuje start SZYMAŃSKIEJ Ariadny, która ustanowiła 7 rekordów życiowych. Kolejno 37, 40 w rwaniu, 87 w dwuboju, 50 w podrzucie, 90 w dwuboju, 52 w podrzucie i 92 w dwuboju.

Wszystkie wyniki przedstawiamy w tabelach poniżej.

Druga runda odbędzie się 27.04.2024 r. Liczymy na poprawę wyniku zespołowego i miejsca w tabeli. Wg regulaminu 2 zespoły II ligi awansują do I ligi.

Liczymy na awans do najwyższej klasy rozgrywek