Marzenie Łukasza


                                                                          
W sobotę 5 grudnia 2009 roku na sali Gimnazjum nr 2 w Polkowicach odbył się XXXI Turniej Barbórkowy. W zawodach wystąpiło 6 zawodniczek i 36 zawodników z siedmiu klubów województwa dolnośląskiego i lubuskiego. Nasz klub reprezentowany był przez dwie zawodniczki i trzech zawodników. Turniej rozegrano w podrzucie a o kolejności decydowała ilość uzyskanych punktów według punktacji Sinclair’a.

Zawody przeprowadzono w następujących kategoriach wiekowych:
– kobiet open,
– juniorów do lat 14, 17, 20
– senior.
– mężczyzn open
– oraz najmłodszych na technikę.

Pomimo faktu, że zawodnicy startowali na zakończenie meczącego sezonu, niektórzy z nich poprawili swoje rekordy życiowe.
Nasz klub reprezentowany był przez dwie zawodniczki i trzech zawodników.

Wśród kobiet po zaciekłej walce zwyciężyła
1. Katarzyna Szostak Górnik Polkowice przed
2. Joanną Krumin ze Śląska Wrocław,
3. Magdą Sobieraj z Talentu Wrocław,
4. Beata Rek również Talent Wrocław.

W konkurencji najmłodszych występujących w pokazach na technikę zdecydowanie zwyciężył Konrad Gromkiewicz Górnik Polkowice.

Wśród czternastolatków najlepszy był Mateusz Szostakowski z Polwicy Wierzbno.

Kategoria wiekowa do 17 lat.
Najliczniejszą grupą byli juniorzy do lat 17-tu, których startowało dwunastu. Zdecydowanie zwyciężył uczestnik tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów Rafał Makson Relaks Oborniki Śląskie. Pretendentów do drugiego miejsca było kilku, jednak najlepszym okazał się Tomasz Romanec Górnik Polkowice ,który wyprzedził Igora Sobierskiego z CKS Zagłębia Wałbrzych. Nasz reprezentant szesnastoletni Mateusz Wojciechowski zajął dziewiąte miejsce wyrównując rekord życiowy w podrzucie wynikiem 123 kg.

Kategoria wiekowa do 20 lat.
W kategorii juniorów do lat 20-tu dużą niespodziankę sprawił nasz zawodnik Łukasz Zieliński odnosząc cenne zwycięstwo. Łukasz dwa razy atakował w podrzucie ciężar 151 kg dający mu 200 punktów w punktacji sinclaira , tym razem jeszcze bez powodzenia. Łukasz byłby pierwszym zawodnikiem w historii klubu , który przekroczył tą zaczarowaną granicę. W pokonanym polu Zieliński zostawił Damiana Inglota z Górnika Polkowice i Kamila Andrzejka ze Śląska Wrocław.

Kategoria senior.
To wewnętrzny pojedynek zawodników Górnika Polkowice Adama Kraski i Sylwestra Kołeckiego. Znacznie skuteczniejszy okazał się tegoroczny Wicemistrz Polski w kategorii +105kg Adam Kraska, trzecie miejsce wywalczył ostatni nasz reprezentant Patryk Żełubowski
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy ze zdjęciem zrobionym zawodnikowi w czasie turnieju. W każdej kategorii pierwsza trójka otrzymała puchary i drobne upominki, a w kategorii senior bogate nagrody rzeczowe. Najlepszych osmiu zawodników turnieju w klasyfikacji open i najstarszy uczestnik startujący w zawodach Krzysztof Grzeja (UKS Zielona Góra) otrzymało pamiątkowe górnicze kufle.
Zawody przebiegły w sportowej atmosferze w obecności burmistrza Polkowic pana Wiesława Wabika, wiceburmistrza Polkowic pana Sławomira Tarnowskiego, Pani dyrektor Gimnazjum nr 2 Doroty Gnych i kilku radnych miasta Polkowice.
W dołączonym pliku zamieszczamy szczegółowy protokół zawodów.

Gratulujemy

Zapraszamy do galerii:
http://galeria.ukstalent.pl/main.php?g2_itemId=45935

Protokoły zawodów:
http://dzpc.wroclaw.pl/wp-content/uploads/2009/12/XXXI-turniej_barborkowy.pdf

Możesz również polubić…