Maja Banaszewska Dudek – Piotr Gołębiewski 4 mikstem Polski MMP w Łucznictwie

W dniach 23-26 lipca, Legnica była gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowych Mistrzostw Polski w łucznictwie.
W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski łukach klasycznych startowało 59 zawodników i 46 kobiet z 27 klubów.
Nasz Klub reprezentowała Maja Banaszewska Dudek , Piotr Gołębiewski i Michał Rabórski .
W strzelaninach indywidualnych, żadnemu z naszych zawodników nie udało się wejść do 1/8 finału.
Najbliżej kwalifikacji do 1/8 finału był Piotr Gołębiewski zajmując ostatecznie 20 miejsce.
Bardzo blisko wywalczenia medalu byli reprezentanci UKS Talent Maja Banaszewska Dudek i Piotr Gołębiewski, po raz pierwszy rozgrywanej na Mistrzostwach Polski konkurencji MIKSTÓW. W walce o finał nasza para przegrała 1 punktem z późniejszymi zwycięzcami KS Rokis Radzymin, a w walce o brązowy medal ulegli MLKS Czarnej Strzale Bytom.

Zabrakło również szczęścia naszej zawodniczce Mai Banaszewskiej Dudek, która reprezentowała zespół dolnośląski. W walce o brązowy medal zespół dolnośląski I przegrał tylko jednym punktem z zespołem LKS Łucznik Żywiec 188 do 187. Szkoda.

Wyniki naszych zawodników :

Banaszewska Dudek Maja UKS Talent Wrocław 33m po eliminacjach i 37m po IOR FITA – 4 pkt.
Gołębiewski Piotr UKS Talent Wrocław 29m po eliminacjach i 20m po IOR FITA
Rabórski Michał UKS Talent Wrocław 51m po eliminacjach i 48m po IOR FITA