Łucznicy i łuczniczki UKS Talent Wrocław walczą o Ekstraklasę.

                                                       
W dniu 16.08.09 w Kielcach rozegrano IV rundę Drużynowych Mistrzostw Polskiw Łucznictwie . Nasze zawodniczki w IV rundzie DMP zajęły I miejsce a zawodnicy III m. Z czterech zespołów dolnośląskich, które od kwietnia 2009 walczą w DMP, trzy  zespoły dolnośląskie mają szansę na awans do Ekstraklasy .


 Nie mają problemów kobiece zespoły występujące w I lidze ( GLKS Unia Pielgrzymka i UKS Talent Wrocław ), które mają realne szanse na awans do Eksraklasy, ponieważ wg regulaminu rozgrywek awansować do Ekstraklasy może tylko jeden zespół danego Klubu. W tym przypadku nie awansuje zespół kobiet LKS Łucznik Żywiec III, a drugi stoczy baraż z przedostatnim zespołem  w Ekstraklasie. W tym wypadku zawodniczki z Talentu Wrocław spotkają się z Olimpią Suchedniów, która nie wystartowała jeszcze w żadnej rundzie.

Ciekawie zapowiada się walka wśród mężczyzn. Zespół OSŁ Strzelec Legnica zajmuje w Ekstraklasie 7 miejsce (spadkowe), to wg aktualnej sytuacji, o ile UKS Talent Wrocław utrzyma drugie miejscu w I lidze oba zespoły dolnośląskie stoczą barażowy pojedynek o Ekstraklasę.  

    Do rozstrzygnięcia końcowych wyników pozostała   jeszcze jedna runda DMP, która zostanie rozegrana w dniu 27.09.2009 w Głuchołazach.

Zwycięzca I ligi K i I ligi M uzyskuje automatyczny awans do Ekstraklasy Łuczniczej na sezon 2010. Z Ekstraklasy Łuczniczej automatycznie spada ostatnia drużyna po pięciu rundach rozgrywek, natomiast drużyna przedostatnia rozgrywa baraż w konk. ŁAB z drugą drużyną I ligi w terminie do 15.10.2009.

 
Składy naszych zespołów :
 

I Liga Mężczyzn :

 
  1. Pajączek Piotr
  2. Malicki Dawid
  3. Gołębiewski Piotr
  4. Dąbrowski Andrzej
 
I  Liga Kobiet :
 
  1. Banaszewska Dudek Maja]
  2. Kędzia Agnieszka
  3. Łukojko Aleksandra
  4. Okoń Weronika

 
Zapraszamy do galerii:
http://galeria.ukstalent.pl/main.php?g2_itemId=41980

Możesz również polubić…