BEZ SUKCESÓW NA XXIX OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE MŁOODZIEŻY w ŁUCZNICTWIE

XXIX OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY w ŁUCZNICTWIE odbyła się w Żywcu w dniach 20-23.07.2023 r.  W zawodach rywalizowało po 64  zawodniczek i zawodników z 13 województw z 38 klubów. Udział w finałach z naszego klubu zapewniła sobie z 3 zawodniczek i 3 zawodników. Niestety po raz pierwszy wracamy z imprezy mistrzowskiej bez medalu.

Indywidualnie najwyżej sklasyfikowano SIKOŃ Milenę bo na 26 miejscu, dwa miejsca niżej sklasyfikowano DZIELENDZIAK Wiktorię. W pierwszym przejściu Milena wygrała 6:0 z koleżanką klubowa DZIERKĄ Anną . Wśród chłopców BOSGAERD Jim-Ryan zajął 34 miejsce.

W konkurencji drużyn, zespół kobiecy w składzie : DZIELENDZIAK Wiktoria, DZIERKA Anna i SIKOŃ Milena utrzymał 10 miejsce, które wywalczył w kwalifikacjach.

Męski zespół dolnośląski, BOSGAERD Jim-Ryan, KOMÓREK Wiktor, RYNDAK Aleksy i MACHAŁEK Paweł  z UKS 95 Wrocław 15 po kwalifikacjach, przegrał w 1/8 z drugim zespołem z Żywca 0:6 i zajął ostatecznie punktowane 16 miejsce.

Żaden naszych mikstów nie zapunktował. Jedyny  który zakwalifikował się do 1/12 : DZIELENDZIAK Wiktoria (575) i BOSGAERD Jim-Ryan (577) 23 po kwalifikacjach w pierwszym pojedynku przegrał z mikstem z KS Grot Ruda Śl. 4:5 i ostatecznie został sklasyfikowany na 19 miejscu.

Pozostałe nasze miksty : SIKOŃ Milena (559) i KOMÓREK Wiktor (524) sklasyfikowano na 40 a mikst DZIERKA Anna (574) i RYNDAK Aleksy(472) na 45 miejscu. Ogółem sklasyfikowano 50 mikstów.

Usprawiedliwieniem słabszego występu naszych reprezentantów niech będzie wyższy poziom tegorocznej OOM od ubiegłorocznej. Np. DZIELENDZIAK  Wiktoria uzyskując w kwalifikacjach w 2022 r wynik 558 pkt była 17. W tym roku 575 pkt. dało 25 miejsce.  DZIERKA Anna 561 pkt i 14 miejsce w ubiegłym roku, obecnie 574 pkt. i 26 miejsce.

Na uwagę zasługuje również postęp SIKOŃ Mileny, która poprawiła swój wynik 2x 60 m ( Olimpiada do Olimpiady) aż o 152 pkt

Liczymy na lepszy występ na jubileuszowej XXX OOM

Zapraszamy do galerii:
http://galeria.ukstalent.pl/index.php?/category/380

Możesz również polubić…