WIELOBÓJ ATLETYCZNY NR I

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, najmłodsi adepci podnoszenia ciężarów mogli zmierzyć swoje siły w trakcie WIELOBOJU ATLETYCZNEGO nr I .  Zawody rozegrane zostały 27.02.2021 roku w gościnnym KPC Górniku w Polkowicach. Ogółem wystartowało 11 dziewczynek i 21 chłopców z 4 dolnośląskich klubów.  Rywalizowano w czterech konkurencjach . Wszyscy uczestnicy  musieli zaliczyć bieg wahadłowy  4×10 m,  przysiad ze sztangą na plecach i rzut piłką lekarską do tyłu.  Dziewczęta i chłopcy do 12  oraz dziewczęta do lat 15 jako czwarta konkurencję wykonywali zwis na drążku nachwytem  na czas a chłopcy do lat 15 rywalizowali w podciąganiu.

Bardzo dobrze zaprezentował się nasz 9  osobowy zespół . Bratobójczy pojedynek w kategorii wiekowej do 12 lat stoczyli Borys KOŁECKI i Dorian LUBASIŃSKI. Mimo, że Dorian wygrał 3 z 4 konkurencji, to musiał uznać wyższość  kolegi klubowego. Pięta achillesową  Doriana okazał się rzut piłką lekarską . Ostatecznie  Borys okazał się lepszy od  Doriana zaledwie o  0,6 pkt. Trzy trzecie miejsca  przypadły debiutantce  Adeli KULI  wśród dziewcząt do lat 12, Nikoli MOJSIE  oraz  Olivierowi GÓRSKIEMU w kategorii do 15 lat.  Nikola okazała się najlepsza w zwisie na drążku uzyskują czas  87 sek. oraz w rzucie piłką lekarską  na odległość 890 cm. Oprócz wymienionej piątki  na uwagę zasługuję start pozostałej czwórki a wśród nich : Aleksandry SZUL i Patryka CHOWAŃSKIEGO sklasyfikowanych na  miejscach piątych.  Debiutanta Oskara OŚMIAŁOWSKIEGO i Dawida PERYTA, którzy zajęli odpowiednio  siódme i ósme miejsca wśród chłopców do 12 lat.

Wyniki naszych zawodników przedstawiamy w tabeli poniżej.

Wszyscy nasi reprezentanci pobili rekordy życiowe w przysiadach  ze sztangą na plecach.

Kolejne zawody z tego cyklu odbędą się 22.05.2021 r. na obiekcje Talentu.

Gratulujemy

 

Możesz również polubić…