CROSSFIT A PODNOSZENIE CIĘŻARÓW


                                                                                                                                                                                          
Wpływ Crossfitu na popularyzacje podnoszenia ciężarów wśród szerszych mas odbiorców jest niezaprzeczalny. To dzięki Crossfitowi podnoszenie ciężarów przeżywa obecnie swój renesans.

Pomimo, że doskonałość techniki dwuboju olimpijskiego w Crossficie nie jest konieczna nie można  zrezygnować całkowicie z pracy nad nią, chociażby w celu uniknięcia niepotrzebnych kontuzji. Dodatkowo błędy techniczne blokują możliwość dźwigania ciężarów, które teoretycznie zawodnik mógłby i powinien dźwigać. Powyżej zamieszczamy porównanie wyników osiąganych przez zawodników i zawodniczki w Openach 2014 roku (a także widełki podawanych przez nich rekordów życiowych) do roku 2012. Zauważalny jest znaczny wzrost wyników we wszystkich bojach.

Wychodząc na przeciw potrzebom crossfiterów chcielibyśmy zaproponować treningi pod okiem wykwalifikowanych trenerów dwuboju olimpijskiego, bo jak mawiał Robert Roman: „technika jest najwyższym wyrazem siły w podnoszeniu ciężarów”, a „obłędem jest powtarzanie w kółko tej samej czynności oczekując innych rezultatów” (Albert Einstein).  Dlatego też warto cofnąć się o krok, zdjąć ze sztangi obciążenie i skupić się na wyeliminowaniu hamujących rozwój błędów technicznych, co z pewnością zaowocuje w przyszłości lepszymi wynikami w tych bojach i pozwoli dogonić światową czołówkę Crossfitu.

Nie zwlekaj. Kontakt na stronie www.ukstalent.pl lub rable@onet.eu

Możesz również polubić…