UDANE MISTRZOSTWA JUNIORÓW MŁODSZYCH W ŁUCZNICTWIE

 

            W dniach 11-13.03. br. LKS Mazowsze Teresin był gospodarzem XXI Halowych Mistrzostw Polski w łucznictwie. W zawodach wzięła udział rekordowa ilość zawodniczek i zawodników w liczbie 181 z 40 klubów.

            Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi reprezentanci. Paweł Marzec został trzecim zawodnikiem w konkurencji indywidualnej wygrywając w walce o brązowy medal z Piotrem Lewczukiem ze Społem Łódź, Michał Grec zajął wysokie siódme miejsce a Jakub Pającze 21. Paweł Burchart w eliminacjach zajął 41 miejsce z i nie dostał się do 1/16 finałów.

            Jeszcze lepiej wypadli nasi zawodnicy w rozgrywkach drużynowych. Na 25 startujących zespołów wywalczyli drugie miejsce przegrywając w finale z zawodnikami Stelli Kielce. Uzyskali najwyższe przejście w finałach z wynikiem 224 punkty. „Srebrny” zespół startował w składzie Michał Grec, Paweł Marzec, Jakub Pajączek i Paweł Burchart.  Niestety nie udał się nam  hat trick po złotych medalach w Milówce w 2009 i Bydgoszczy w 2010 roku w 2011 tylko srebro a może, aż srebro.

            Nasze panie jeszcze nie zdobyły medalu, ale były momenty gdzie było widać, że przy zaangażowaniu i systematycznej pracy powinny zakwalifikować się do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, najważniejszej imprezy w roku.

            W finałach Adrianna Trzebińska wywalczyła bardzo dobre 10 miejsce. Pozostałe  nasze zawodniczki nie dostały się do 1/16 finału ponieważ w eliminacjach  zajęły miejsca : Dominika Bielecka 45, Monika Kobosko 60, Katarzyna Łukojko 69. Dużo lepiej nasze panie poradziły sobie w rozgrywkach drużynowych zajmując 9 miejsce na 15 sklasyfikowanych klubów uzyskując obiecujący wynik 201 pkt.   

            Mikst Adrianna Trzebińska, Paweł Marzec został sklasyfikowany na 12 miejscu na 37 zgłoszone miksty.

            Trenerem naszej reprezentacji była pani Helena Machera.

                        Dziękujemy i gratulujemy

 

Zapraszamy do galerii:
http://galeria.ukstalent.pl/main.php?g2_itemId=57045

Możesz również polubić…