KAROLINA MICHAŁEK MISTRZYNIĄ POLSKI

W dniach 08-10.04.04.2022 r. w Biłgoraju odbyły się MISTRZOSTWA POLSKI JUNIREK I JUNIORÓW w PODNOSZENIU CIĘŻARÓW. Zawody zgromadziły na starcie 68 kobiet i 103 mężczyzn z 60 klubów.

Rewelacyjnie spisali się nasi reprezentanci. MICHAŁEK Karolina została MISTRZYNIĄ POLSKI JUNIOREK w kategorii wagowej do 81 kg. Mimo dolegliwości bólowych uzyskała w dwuboju 176 kg i wyprzedziła druga zawodniczkę o 5 kg. W punktacji sinclaira Karolina sklasyfikowana została na 9 miejscu. Nic dziwnego, na trybunach Karolinę dopingował tato Karoliny Paweł i narzeczony Tomasz.

Równie dobrze spisali się pozostali nasi przedstawiciele. OPOLSKA Wiktoria zajęła 5 a MURDZA Gabriela 6 miejsce. Pierwsza w kategorii wagowej do 59 , druga do 64 kg. „Sąsiedzi” bo tak ich nazywamy w klubie tj. NAZAR Kamil i SIKORSKI Łukasz startujący w kategorii do 61 kg zajęli  odpowiednio 8 i 7 miejsce.  Dużą odpornością psychiczną wykazał się Kamil, który dopiero w trzeciej próbie zaliczył  podrzut.

Tak dobry start pozwolił na zdobycie 38 pkt we Współzawodnictwie Sportu Młodzieżowego i zajęcie 10 miejsca w klasyfikacji ogólnej mistrzostw. W klasyfikacji drużynowej kobiet nasz klub z 3 zawodniczkami zajął 5 miejsce.

Wyniki naszych reprezentantów przedstawiamy w tabeli poniżej

Dziękujemy  organizatorom Mistrzostw za stworzoną atmosferę i wzorowe przeprowadzenie zawodów. Pani Marcie KAZIMIEROWICZ  właścicielce agroturystyki w Woli Małej za sympatyczną gościnę, a zawodniczkom i zawodnikom za super start.