WIKTORIA DZIELENDZIAK BRĄZOWA MEDALISTKĄ OOM W ŁUCZNICTWIE

W dniach 16-18.07.2021 r. w Dobrczu w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych rozegrane zostały FINAŁY XXVII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY w łucznictwie. Ulewne deszcze i porywisty wiatr nie pozwolił na przeprowadzenie kwalifikacji na odległościach krótkich. Tym samym o rozstawieniu decydowały wyniki uzyskane na odległościach długich.  Do walki o medale XXVII OOM stanęło  64 zawodniczki i 64 zawodników z 37 klubów z 14 województw..  W tym gronie znalazła się nasza 5 osobowa reprezentacja :

• CHATYS Filip,
  • DZIELENDZIAK Wiktoria,
  • DZIERKA Anna,
  • KOTLARZ Jędrzej,
  • SMARDZ Maciej.

Ze zmiennym szczęściem walczyli nasze zawodniczki i zawodnicy. Indywidualnie Anna DZIERKA została najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką z naszego klubu zajmując 28 miejsce.  Maciej SMARDZ zajął miejsce 33, Jędrzej KOTLARZ 41, Wiktoria DZIELENDZIAK 48  i zmagający się z chorobą w czasie, której stracił 10 kg masy ciał Filip CHATYS miejsce 64.

Wiktoria DZIELENDZIAK była bardzo blisko zdobycia medalu na 50 m. Prowadziła po 3 seriach z wynikiem 165 pkt. niestety kolejne 3 serie zepchnęły ją na 7 miejsce. Tą stratę powetowała sobie Wiktoria w rywalizacji zespołowej, gdzie wspólnie z koleżankami z KS Viktorii ze Ścinawki Śr. Elizą RAPALSKĄ i  Natalią CZENCZEK wywalczyła brązowy medal. W drodze po medal zawodniczki zespołu dolnośląskiego wykazały się dużą odpornością. Startując z 5 miejsca po kwalifikacjach pokonały po barażach zespoły Mazowsza i Trampa Jarosław. W pojedynku o finał uległy późniejszemu złotemu medaliście zespołowi z Żywca. Drugi zespół Dolnośląski w składzie, którego występowała Anna DZIERKA sklasyfikowany został na 15 miejscu. Wśród chłopców , zespół Dolnośląski I w którym występował Maciej SMARDZ zajął 9 miejsce a Dolnośląski II z Jędrzejem KOTLARZEM i Filipem CHATYSEM  sklasyfikowany został na miejscu 14.

Mikst Wiktoria DZIELENDZIAK i Maciej SMARDZ na 47 mikstów zajął 24 miejsce.