HALOWE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W ŁUCZNICTWIE

Po zakończeniu zmagań dzieci w HALOWYCH MISTRZOSTWACH DOLNEGO ŚLĄSKA w łucznictwie do rywalizacji przystąpiło 40  zawodniczek i zawodników w kategorii wiekowej Młodzika i Młodzika młodszego. Tytuł Mistrza Dolnego Śl. W kategorii młodzika młodszego wywalczył Jędrzej KOTLARZ. W tej samej kategorii medale  zdobyły Alicja HUK – srebrny i Martyna KWAŚNY – brązowy. Trzecia nasza reprezentantka Aleksandra ŁASKARZEWSKA zajęła 7 miejsce. W kategorii młodzika wśród dziewcząt ze zmiennym szczęściem wystartowało 9 naszych zawodniczek. Wielokrotnie dochodziło do bratobójczych pojedynków. W 1/8 Adrianna SKADORWA pokonała 6 do 2 Patrycję SKRUCHĘ. W takim samym stosunku Weronika WARDĘGA wygrała z Kamilą GRABOWSKĄ. Do bardzo ciekawego pojedynku doszło w 1/4, gdzie faworyzowana Łucja WESOŁOWSKA pierwsza po kwalifikacjach przegrała w barażu z 8 po kwalifikacjach Aleksandrą STEC. Ostatecznie Ola STEC w pojedynku o wejście do finału przegrała z Adrianną SKADORWĄ 4 do 6 i zajęła 3 miejsce. W  finale Adrianna musiała uznać wyższość Emilii OLEJNIK i zdobyła srebrny medal. Na uznanie zasługują Kamila GRABOWSKA, Katarzyna KOGUT, Patrycja SKRUCHA dla, których mistrzostwa były pierwszym startem w życiu w tym sporcie. Jedyny nasz męski przedstawiciel w tej kategorii wiekowej Jan RULIŃSKI zajął wśród chłopców 3 miejsce.

Wyniki naszych reprezentantów przedstawiamy w tabeli poniżej.

Tu wstaw tabelę

Mistrzostwa były ostatnim sprawdzianem przed HALOWYMI MISTRZOSTWAMI POLSKI MŁODZIKÓW, które mają odbyć się w Tyczynie  w dniach 24-25.03.2018 r. Naszym reprezentantom życzymy samych „żółtych” trafień.