WSPANIAŁY 2016 ROK

Rok 2016  przejdzie do historii klubu jako rok największych  sukcesów.

Paweł MARZEC jest obecnie najlepszym polskim łucznikiem. Na MISTRZOSTWACH EUROPY SENIORÓW zajął wysokie 7 miejsce.  Był bardzo  bliski zdobycia  kwalifikacji  na IGRZYSKA OLIMPIJSKIE    w RIO. Niestety tak w sporcie bywa, żeby wygrał ktoś,  ktoś musi przegrać. Tym przegranym w pojedynku  o Rio był podopieczny Heleny MACHERY.   Nasz zawodnik w barażu uzyskał 1 pkt mniej od przeciwnika i tym samym zaprzepaścił swoją życiową szansę na występ w tej najważniejszej dla sportowca imprezie. Paweł reprezentował nasz kraj na :
– MISTRZOSTWACH EUROPY SENIORÓW – indywidualnie 7 miejsce,
– HALOWYCH MISTRZOSTWACH  ŚWIATA SENIORÓW- 17 miejsce indywidualnie,i 9 miejsce w strzelaniu zespołowym.
– III RUNDZIE PUCHARZU  ŚWIATA – kwalifikacje do RIO ,
– PUCHARZE EUROPY – 33 indywidualnie i 4 miejsce w mikście z Kariną LIPIARSKĄ ,
– MIĘDZYNARODOWE ZAWODY  w Warszawie – 1 miejsce,
– MIĘDZYNARODOWE ZAWODY w Żywcu – 1 miejsce,

Łącznie  w MISTRZOSTWACH POLSKI, indywidualnie w mikstach i w zespole zdobył 13 medali– 3 złote, 6 srebrnych i 4 brązowe .

MISTRZOSTWA POLSKI ZRZESZNIA LZS.,
6.    Bartłomiej BĄTKIEWICZ  indywidualnie.

Srebrni medaliści :

MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW
7.    Paweł MARZEC indywidualnie,
8.    Paweł MARZEC indywidualnie na 50 m,
9.    Bartłomiej BĄTKIEWICZ, Michał GREC, Paweł MARZEC , Maciej NIEDŹWIEDŹ   –  w zespole na 50 m,

HALOWE MISTRZOSTWAPOLSKI MŁODZIKÓW MŁODSZYCH
18.    Nila CIESIELSKA, Weronika GOCLON, Weronika WARDĘGA, Łucja WESOŁOWSKA  w  zespole,

Brązowi medaliści :
19.    Bartłomiej BĄTKIEWICZ, Michał GREC, Kajetan KOTLARZ, Paweł MARZEC    –  w zespole ,
21.    Bartłomiej BĄTKIEWICZ  indywidualnie   na  30 m,

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA  POLSKI ,
22.    Adrianna TRZEBIŃSKA  indywidualnie,
23.    Anna HUK i Paweł MARZEC  w mikście
24.    Michał GREC, Paweł MARZEC , Piotr PAJĄCZEK , Łukasz PIELICHOWSKI –  w zespole

33.    Krzysztof FUTYMA indywidualnie,
34.    Mariusz WOJCIECHOWSKI  indywidualnie .

Na czołową zawodniczkę w polskich ciężarach, której w końcu w tym roku dano szansę reprezentowania naszego kraju,  wyrasta wychowanka Zbigniewa KRZYŚKOWA. Monika DZIENIS. Tylko 20 g pozbawiło ją brązowego medalu w rwaniu na MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTWACH  EUROPY, gdzie zajęła 6 miejsce. Monika jest aktualnie MŁODZIEŻOWĄ oraz AKADEMICKĄ MISTRZYNIĄ kraju w kategorii wagowej do 58 kg i 3 zawodniczką w tej samej kategorii wśród seniorek. Według punktacji sinclaira zajmuje w kategorii open 5 miejsce w Polsce. Oprócz Moniki  wymienić trzeba :
1.     Stellę LUBASIŃSKĄ złotą medalistkę MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW i MISTRZOSTW POLSKI ZRZESZENIA LZS,
2.    Karolinę SZAWAN  3 miejsce na OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY.
3.    Agnieszkę BACZEWSKĄ srebrną medalistkę MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW POLSKI i brązową AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI,
4.    Darię NOWAK brązową medalistkę MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW POLSKI. I srebrną AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI,
5.    Maksymiliana RUSOWSKIEGO brązowego medalistę AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI,
6.    Marka PRZYBYLAKA  brązowego medalista MISTRZOSTWACH ŚWIATA MASTERS.

Marek wykazał się dużym hartem ducha, startując z kontuzją stanął na najniższym stopniu podium na mistrzostw.

To sukcesy indywidualne. W kategoriach drużynowych w łucznictwie i podnoszeniu ciężarów okazaliśmy się najlepsi na MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI. Młodzi łucznicy zajęli 2 miejsce w kraju kategorii młodzika.

Te sukcesy pozwoliły we Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki na zajęcie przez nasz dwusekcyjny klub 55 miejsca w kraju na 3474 sklasyfikowane kluby. Jesteśmy 6 Uczniowskim Klubem w Polsce. W swoich sportach, sekcja łucznicza zajęła  3, a podnoszenie ciężarów  4 miejsce. W klasyfikacji Krajowego Zrzeszenia LZS obie sekcje zajęły odpowiednio 2 i 3 miejsce w Polsce. Zawodniczki i zawodnicy sekcji łuczniczej  zdobyli 193,49 pkt. i  uzyskali najlepszy wynik w historii klubu.

Ogółem zawodniczki i zawodnicy naszego klubu zdobyli łącznie  46 medali w tym łucznicy 34.

Te wyniki to zasługa również naszych szkoleniowców.