MIKOŁAJ W LEGNICY

Kolejny, już raz w dniu 01.12.13 r. Święty Mikołaj zawitał do zawodniczek i zawodników, którzy w liczbie 145 rywalizowali w Turnieju łuczniczym w Legnicy. Najliczniej reprezentowanym klubem w zawodach był Talent Wrocław. 41 zawodniczek i zawodników naszego klubu przybyło do Legnicy na spotkanie z Św. Mikołajem.

W turnieju rywalizowano we wszystkich kategoriach wiekowych, łącznie z „pierwszym” krokiem.

Miło jest nam poinformować, że oprócz kategorii „Orlika” dziewcząt, gdzie nie byliśmy reprezentowani w pozostałych kategoriach wiekowych zajmowaliśmy czołowe miejsca.

KATEGORIA PIERWSZY KROK

To kategoria w której prawo startu mają zawodniczki i zawodnicy, którzy rozpoczynają swoją przygodę z łucznictwem i jest to ich pierwszy udział w zawodach.

Początkujący strzelali 6 serii po 3 strzały do tarczy 122 cm z odległości 10 m. Maksymalny możliwy wynik jaki można było uzyskać to 180 pkt. Jak widać w załączonej tabeli uzyskano bardzo dobre wyniki.

Wśród dziewcząt 2 nasze zawodniczki: Barbara SAWICKA i Magda MAZUR zajęły dwa pierwsze miejsca. Jeszcze lepiej zaprezentowali się nasi chłopcy, którzy zajęli 5 pierwszych miejsc. Wygrał bardzo dobrym wynikiem Tomasz WĄSOWICZ przed Dominikiem JANUSEM, Kacprem CZRNKOWSKIM. Tuż za podium stanęli Adam SKWIERTAŃSKI i Maciej MARUT. Jakub POLAMINIAK zajął miejsce 7 a dziewięcioletni Jacek ZABOJSZCZA był 8.

KATEGORIA APACZ

Wśród dziewcząt wygrał Weronika WARDĘGA a Łucja WESOŁOWSKA była 5.

Jedyny nasz Orlik Jędrzej KOTLARZ zajął 3 miejsce.

KATEGORIA ORLIK

Tylko Michał ZAKRZEWSKI, który zajął wśród chłopców 1 miejsce reprezentował nas w tej kategorii wiekowej.

KATEGORIA MŁODZIK

W tej kategorii wspólnie startowali młodzicy młodsi i starsi. Wśród dziewcząt trzy pierwsze miejsca zajęły kolejno : Weronika MIKULSKA, Marta SMOLAK i Anna FUTYMA. Pozostałe nasze 4 zawodniczki zajęły kolejno : Magdalena POŁOZYŃSKA miejsce 10, Joanna GUTT 14, Daria OSIPCZUK 15 i Kalina GUZIK miejsce 17. Dla Joasi i Darii był to pierwszy start w zawodach łuczniczych z pominięciem „pierwszego kroku”

Nie zawiedli również chłopcy. Najlepszym młodzikiem został Mateusz WATRAS przed Bartkiem BĄTKIEWICZEM. Zaskoczeniem było 5 miejsce czyniącego stałe postępy Mikołaja WEBERA, Maciej FUTYMA był 6. Miejsca pozostałych naszych reprezentantów przedstawiamy w tabeli.

KATEGORIA OPEN

W te kategorii rywalizowano od juniora młodszego po seniora. Wygrał Wojciech LUBERA ze Strzelca Legnica ale już kolejne 4 miejsca przypadły naszym zawodnikom w kolejności: Kajetan KOTLARZ (junior młodszy), Michał GREC, Paweł MARZEC, Dawid MALICKI. Mateusz NYCZ był 9 , Piotr PAJACZEK 10, Maciej NIEDŹWIEDŹ 12. Powracający po wieloletniej przerwie do strzelania Mariusz WOJCIECHOWSKI sklasyfikowany został na miejscu 17 a Krzysztof FUTYMA rodzic Ani i Macka