NAJLEPSI JUNIORZY W ŁUCZNICTWIE SĄ W TALENCIE WROCŁAW

W dniach 26-28.07. 2013r. w Bydgoszczy odbyły się
LXII MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW w ŁUCZNICTWIE. O medale Mistrzostw Polski rywalizowało 128 zawodniczek i zawodników w tym nasza 8 osobowa reprezentacja.

MISTRZYNIĄ POLSKI JUNIOREKna rok 2013 rok została Anna HUK pokonując finale zawodniczkę Mewy Kołobrzeg Oliwię SLIWIANĘ7 do 4.

Wśród juniorów w pierwszej dziesiątce sklasyfikowani zostali na miejscu 7 Dawid MALICKI a na 10 Paweł MARZEC.

Pierwszego dnia 2 złote medale na odległościach długich (90 m ,70 m) zdobył Paweł MARZEC. W sobotę posypały się kolejne medale na 50 m Adrianna TRZEBIŃSKAzdobyła srebro, natomiast Paweł MARZECbrąz. Rewelacyjną odległością dla naszych zawodników okazało się 30 m, wśród mężczyzn Piotr PAJĄCZEKzajął pierwszą, a Michał GRECdrugą lokatę, obaj uzyskali po 346 pkt. na 360 możliwych, brąz natomiast wywalczyła Ada TRZEBIŃSKA

Nie zawiodła ZŁOTA DRUŻYNAw składzie : Michał GREC, Dawid MALICKI, Paweł MARZEC i Piotr PAJACZEK. Nasi zawodnicy niepokonani od wielu lat z każdych Mistrzostw Polski wracają ze złotym medalem.

Dużą niespodziankę sprawiły nasz Panie w składzie : Anna HUK, Hanna JAROSZ i Adrianna TRZEBIŃSKA, którewywalczyły srebro, ulegając w ostatnim pojedynku Warszawie zaledwie dwoma punktami!

W kategorii mikstów nasze dwa zespoły Adrianna TRZEBIŃSKA z Michałem GRECEM oraz Anna HUK z Pawłem MARCEM zdobyły medale brązowe.

Na tych zawodach udowodniliśmy, że jesteśmy najlepsi. Zdobyliśmy 12 medali w tym 5 złotych. Wygraliśmy punktację klubową wyprzedzając następny klub o 25 punktów! Sukces jest tym pełniejszy, że również województwo sklasyfikowane zostało na 1 miejscu.