Podwójne złoto dla Talentu Wrocław

W dniach 12-13 lutego 2011 roku w Pielgrzymce odbyły się Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w łucznictwie w kategorii „Open”. W zawodach udział wzięło 64 zawodniczek i zawodników z siedmiu dolnośląskich klubów. W rozgrywkach drużynowych startowało dziesięć zespołów męskich, osiem żeńskich i dwadzieścia cztery miksty.
Drużynowo wśród kobiet i mężczyzn dwa tytuły przypadły dla naszych zawodników . Złoto w zespole kobiet UKS Talent wywalczyły : Magdalena Pawłowska, Maja Banaszewska-Dudek i Hanna Jarosz, Bielska Magdalena wicemistrzyniami zostały gospodynie w składzie: Adriana Żurańska, Anna i Monika Jurzak. Brązowe medale wygrały reprezentantki Piasta Nowa Ruda w składzie: Magdalena Kantorska, Kamila Rybczyńska, Patrycja Jankowska oraz Agnieszka Marszałek.
Wśród mężczyzn , dwa zespoły Talentu Wrocław spotkały się w finale mężczyzn . Zwyciężył zespół Talentu Wrocław II w składzie: Michał Grec, Paweł Marzec, Jakub Pajączek i Paweł Burchart, który pokonał drużynę Talentu Wrocław I w składzie: Dawid Malicki, Piotr Pajączek i Piotr Burchart. Brązowy medal zdobył zespół Strzelca Legnica w składzie: Jacek Proć, Jakub Maga i Michał Gomoliszek.
Halowym Mistrzem Dolnego Śląska został Grzegorz Jaślar (Unia Pielgrzymka), który pokonał w finale Dawida Malickiego (Talent Wrocław). Brązowy medal wystrzelał Michał Gomoliszek (Strzelec Legnica). Wśród kobiet zwyciężyła Agata Pogoda (Strzelec Legnica) przed Mają Banaszewską-Dudek (Talent Wrocław) i Trzebińską (Talent Wrocław).
Należy podkreślić iż zawodnicy startujący w HMDŚ prezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom sportowy – licząc na pozycje medalowe na zbliżające się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów , które za dwa tygodnie odbędą się w Rzeszowie, a na początku marca Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Milówce i Halowe Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w Teresinie. UKS Talent Wrocław bronić będzie po raz trzeci tytułu Mistrza Polski Juniorów młodszych.

Klasyfikacja końcowa w finałach indywidualnych i zespołowych HOR FITA

Kategoria Kobiety

1. Pogoda Agata – (Strzelec Legnica)
2. Banaszewska Dudek Maja Talent Wrocław)