ZGRUPOWANIE SZKOLENIOWE ZIMA 2011 R

W roku 2011 ferie zimowe dla województwa dolnośląskiego wypadają w dn. 12-27 lutego. W tym okresie tj. 12-26.02 odbędzie się zgrupowanie szkoleniowe dla zawodniczek i zawodników naszego klubu.

Termin zgrupowania : 12-26.02.2011 r.

Zgrupowanie rozpoczyna się kolacją 12.02.o godz.18.00 a kończy śniadaniem 26.02.11 r.

Miejsce zgrupowania :  Dom Wczasów Dziecięcych 33-350 Piwniczna Zdrój                ul. Zdrojowa 1 tel. 018 446 40 12

Dom Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej- Zdroju położony jest na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego nad rzeką Poprad, w sąsiedztwie malowniczego parku zdrojowego i pijalni wody mineralnej. Placówka ma charakter oświatowo-wychowawczy, służy profesjonalnej organizacji wypoczynku  dzieci i młodzieży. Nadzór pedagogiczny nad ośrodkiem sprawuje Małopolski Kurator Oświaty.

Uczestnicy zgrupowania mają zabezpieczone : przejazd, wyżywienie , zakwaterowanie, ubezpieczenie, wynajem obiektów sportowych ,opiekę trenerską , medyczną i pedagogiczna przez 24 godziny, którą sprawują pracownicy ośrodka oraz niezbędny sprzętu do realizacji zadań szkoleniowych.

.

Program zgrupowania obejmować będzie;

1. Przygotowanie techniczne , siłowe i ogólnorozwojowe zawodniczek i zawodników ,
  2. Przygotowanie do Finałów Indywidualnych  Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn we wszystkich kategoriach wiekowych, Drużynowych Mistrzostw Polski Mężczyzn, Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w podnoszeniu ciężarów,
  3. Doskonalenie techniki wykonywania ćwiczeń ukierunkowanych i specjalistycznych,
  4. Zajęcia ogólnorozwojowe na sali i w terenie,
  5. Poznanie podstaw teoretycznych dyscypliny
  6. Wdrażanie do sportowego współdziałania w zespole i sportowej rywalizacji
  7. Podstawowe zasady higiena zdrowia i odnowy biologicznej,
  8. Kształtowanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo własne oraz drugiego człowieka. Kształtowanie samodyscypliny.
  9. Przekazanie wiedzy na temat zagrożenia jakie niesie spożywanie alkoholu, nikotyny, narkotyków i środków dopingowych.
  10.  Projekcje filmów fabularnych i szkoleniowych.

Koszt zgrupowania :  Ustalony zostanie  indywidualnie w zależności od przynależności do Kadr Wojewódzkich i poziomu sportowego.

Kadra trenerska  : Zbigniew Krzyśków – trener II klasy  tel. 504 855 518

Kierownik zgrupowania : Leszek Rabórski  tel. 502 376 579

Wymagania :

Uczestnicy zgrupowania w Piwnicznej-Zdrój powinni posiadać :

·         legitymację uprawniającą do zniżki na PKP,

·         dowód tożsamości ,

·         kartę .kwalifikacyjną ( tylko osoby poniżej 18 roku życia),

·         ważne badania lekarskie,

·         dzienniczek treningowy zawodnika ,

·         ubiór sportowy do treningu ogólnorozwojowego i specjalistycznego,

·         strój kąpielowy i inne niezbędne rzeczy na okres 2 tygodni.

Przejazd na zgrupowanie :

Przejazd uczestników do Piwnicznej i powrót do Wrocławia odbędzie się za pośrednictwem PKP. W celu zapewnienia rezerwacji przedziałów prosimy o potwierdzenie udziału w zgrupowaniu do dnia 15.01.11 r.

Istnieje możliwość wyjazdu na zgrupowanie zawodniczek i zawodników sekcji łuczniczej. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z kierownikiem zgrupowania Leszkiem Rabórskim.