Marcin Szemiot Mistrzem Polski Seniorów w łucznictwie

W dniach 21-23.08.09 na torach łuczniczych AWF w Krakowie rozegrano 73 Mistrzostwa Polski Seniorów w łucznictwie . Dolny Śląsk reprezentowało 23 zawodników i zawodniczek z 4 Klubów Dolnośląskich ( UKS Talent Wrocław, OSŁ Strzelec Legnica, AZS Politechnika Wrocław, KS Piast Nowa Ruda). Łącznie w Mistrzostwach Polski wystartowało 199 zawodników w konkurencjach łuków klasycznych i bloczkowych. Świetnie spisali się zawodnicy UKS Talent w łukach bloczkowych. Zawodnicy przywieźli 3 medale . Finał w łukach bloczkowych należał do dwóch zawodników z UKS Talent Wrocław, w którym zwyciężył Marcin Szemiot ( złoto) przed Andrzejem Domaradzkim ( srebro) 114-112 . Mniej szczęścia miał Waldemar Worońko, któr zajął 4 miejsce przegrywająć brązowy medal z zawodnikiem Łucznika Żywiec Tomaszem Pomorskim.W strzelaninach zespołowych brązowy medal wywalczyli zawodnicy UKS Talent Wrocław I wygrywając z II zespołem Talentu 220-208 .

Wyniki 73  Mistrzostw Polski w łucznictwie:

Łuki klasyczne

kobiety indywidualnie o trzecie miejsce

Ewelina Marszałkowska (Społem Łódź) – Iwona Marcinkiewicz (Drukarz Warszawa) 101:98

Karina Lipiarska (Kmita Zabierzów) – Justyna Mospinek (Piątka Zgierz) 109:103

1/2 finału

Lipiarska – Marszałkowska 106:100
Marcinkiewicz – Mospinek 101:103

Kolejność: 1. Karina Lipiarska (Kmita Zabierzów), 2. Justyna Mospinek (Piątka Zgierz), 3. Ewelina Marszałkowska (Społem Łódź) , 4. Iwona Marcinkiewicz (Drukarz Warszawa), 5. Dagmara Janeczek (Czarna Strzała Bytom), 6. Aleksandra Wojnicka (Chrobry Głuchołazy), 7. Małgorzata Ćwienczek (Czarna Strzała Bytom), 8. Anna Grzelak (Marymont Warszawa). Startowało 57 zawodniczek.

drużynowo kobiety:

Marymont Warszawa – Czarna Strzała Bytom 198:188

Łucznik Żywiec – Piątka Zgierz 206:200

Kolejność: 1. Łucznik Żywiec, 2. Piątka Zgierz, 3. Marymont Warszawa, 4. Czarna Strzała Bytom.

Startowało 16 drużyn.

mężczyźni indywidualnie o trzecie miejsce:

Jacek Proć (Strzelec Legnica) – Damian Goły (Łucznik Żywiec) 106:105

Piotr Piątek (Łucznik Żywiec) – Sebastian Pędzik (Stella Kielce) 110:103

1/2 finału:

Piątek – Goły 110:107 – Pędzik – Proć 107:106

Kolejność:1. Piotr Piątek (Łucznik Żywiec), 2. Sebastian Pędzik (Stella Kielce), 3. Jacek Proć (Strzelec Legnica), 4. Damian Goły (Łucznik Żywiec), 5. Jacek Dobrzyński (Społem Łódź), 6. Janusz Byra (Obuwnik Prudnik), 7. Bartłomiej Stanko (Łucznik Żywiec), 8. Jan Pstrzoch (Rokis Radzymin). Startowało 83 zawodników.

Drużynowo mężczyźni o trzecie miejsce:

Łucznik II Żywiec – AZS KS Surma-POSiR Poznań 216:203

finał:

Łucznik I Żywiec – Stella Kielce 209:209 (28:26)

Kolejność: 1. Łucznik I Żywiec, 2. Stella Kielce, 3. Łucznik II Kielce, 4. AZS KS Surma-POSiR Poznań. Startowało 16 drużyn.

łuki bloczkowe:

kobiety indywidualnie:

Katarzyna Szałańska (Strzelec Legnica) – Agata Golińska (Leśnik Poznań) 100:92

finał:

Anna Stanieczek (Orlik Goleszów) – Joanna Cymkiewicz (Marymont Warszawa) 112:109

Kolejność: 1. Anna Stanieczek (Orlik Goleszów), 2. Joanna Cymkiewicz (Marymont Warszawa), 3. Katarzyna Szałańska (Strzelec Legnica), 4. Agata Golińska (Leśnik Poznań), 5. Maria Białek (Łucznik Żywiec), 6. Ewelina Olesek (MGOKiS Dobczyce), 7. Magdalena Zarzycka ((MGOKiS Dobczyce), 8. Izabela Niemiec (Olimpia Suchedniów).

Startowało 18 zawodniczek.

drużynowo finał:

Marymont Warszawa – MGOKiS Dobczyce 202:192

Końcowa kolejność: 1. Marymont Warszawa, 2. MGOKiS Dobczyce, 3. Łucznik Żywiec. Startowały 3 drużyny.

mężczyźni – łuki bloczkowe  indywidualnie:

Tomasz Pomorski (Łucznik Żywiec) – Waldemar Worońko (Talent Wrocław) 112:106

Marcin Szemiot (Talent Wrocław) – Andrzej Domaradzki (Talent Wrocław) 114:112

Kolejność: 1. Marcin Szemiot (Talent Wrocław), 2. Andrzej Domaradzki (Talent Wrocław), Tomasz Pomorski (Łucznik Żywiec), 4. Waldemar Worońko (Talent Wrocław), 5. Bogusław Piekarski (Talent Wrocław), 6. Konrad Wojtkowiak (Leśnik Poznań), 7. Marek Korczak (Boruta Zgierz), 8. Piotr Czyrski (Talent Wrocław). Startowało 37 zawodników.

drużynowo o trzecie miejsce:

Talent I Wrocław – Talent II Wrocław 220:208

Leśnik Poznań – Łucznik Żywiec 224:223

Kolejność: 1. Leśnik Poznań, 2. Łucznik Żywiec, 3. Talent I Wrocław, 4. Talent II Wrocław, 5. Marymont Warszawa, 6. Strzelec Legnica, 7. Boruta Zgierz, 8. Mazowsze Teresin, 9. Płaszowianka Kraków. Startowało 9 zespołów.