Pierwsze miejsce drużynowo na MMM

W czwartek 25.10.2007r na pomostach WKS „Śląsk” Wrocław odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 15 i 16 letnich, gromadząc na starcie 48 zawodniczek i 88 zawodników z 10 klubów.

W śród tak dużej rzeszy startujących znalazła się liczna (31 osób) ekipa z UKS „Talent”, która gromadząc 48 pkt zajęła bezapelacyjnie (trzeci raz z rzędu) pierwsze miejsce drużynowo.

W sprawach organizacyjnych warto nadmienić, że mając w pamięci bardzo późne- bo grubo po północy- kończenie tych zawodów w latach poprzednich, sędziowie i trenerzy jednomyślnie zaakceptowali, by tym razem zawody te rozgrywać na dwóch pomostach. Pomysł okazał się bardzo dobry, ponieważ zawody udało się zakończyć kilka godzin szybciej niż zwykle.

10. „Strzelec” Strzelin 2 pkt

Z grona 19 zawodniczek UKS „Talent”  najlepsza była Joanna KRUMIN, która w pięknym stylu ustanowiła nowe rekordy w rwaniu (55), podrzucie (70) i co za tym idzie w dwuboju (125) gromadząc wg punktacji Sinclaira 155,2 pkt i wygrywając z miażdżącą przewagą swoją kategorię wagową. Oprócz Asi swoje kategorie wygrały również  Monika KOLBUSZ(44), Małgorzata OTULAKOWSKA (53), Natalia FRĄCKIEWICZ (69) i Magdalena DRZAZGA (+69).

Wśród chłopców najlepszy wg punktacji Sinclaira okazał się Grzegorz TRYC, który za 142 kg w dwuboju uzyskał 186,7 pkt, Grzegorz wyprzedził o niecały punkt  startującego w wadze 56 kg Damiana FRĄCKIEWICZA. Trzecie miejsce przypadło Patrykowi CICHOWSKIEMU , który za 123 kg w dwuboju  uzyskał 168,7 pkt.

Wśród dziewcząt, medale oprócz wspomnianych zwyciężczyń zdobyły: Adriana HRYCAJ srebro w kat 48, Natalia NOWAKOWSKA brąz w kat 53, Aleksandra KUCIAPSKA srebro w kat 58 i Ilona MILCZARSKA brąz w kat 69.

Paradoksalnie najlepszy z chłopców Grzegorz TRYC w swojej wadze zajął czwarte miejsce, natomiast  Damian FRĄCKIEWICZ jak i Patryk CICHOWSKI oraz startujący w +85 Wojtek ADAMOWSKI zdobyli dla naszego klubu brązowe medale.